Zoo hřiště

Pro naše nejmenší návštěvníky máme vybudované dětské ZOO hřiště s mnoha atrakcemi a přítulnými zvířátky. Dětské hřiště se rozkládá na ploše 1000 m2 a svojí pestrostí uspokojí děti všech věkových kategorií. Nejpopulárnější jsou naše mini kozičky. Vaše ratolesti mohou trávit čas hrou nejen na různých prolézačkách, ale také krmením zvířátek pamlsky z našeho automatu.

Pro ubytované je vstup na ZOO hřiště ZDARMA.

Kur domácí

Na hřišti uvidíte kura domácího (Gallus gallus f. domestica, známého také pod častějším označením slepice) pocházejí pravděpodobně z kura bankivského (Gallus gallus). Tento lesní pták žije dodnes divoce v oblasti jihovýchodní Asie.  Zde také došlo k jeho zdomácnění. Již kolem roku 3 200 př. n. l. byl kur bankivský chován jako domácí slepice v Indii, v Číně o něm existují záznamy z doby 1400 let př. n. l a z Egypta z doby 1500 let př. n. l. Velmi brzy se kurové objevili na Krétě a v Řecku, je znám obraz kohouta na mincích již z doby 700 let př. n. l. Zprvu totiž zdomácnělé slepice chovali mniši v klášterech pro vejce a maso. Do Ameriky se kur domácí dostal již brzy po objevení tohoto světadílu. Podle všeho se však první zdomácnělá plemena kurů nechovala ani pro maso či vejce, ale spíše kvůli kohoutím zápasům. Kohoutí zápasy byly od pradávna velmi oblíbené u asijských národů a později s tato „móda“ dostala i do Evropy. Tento podivný „sport“ je v současné době zakázán ve všech západních zemích, někde se však provozuje ilegálně. V některých asijských zemích například na Filipínách nebo v Indonésii jsou však kohoutí zápasy běžnou součástí tamní kultury. Dlouhodobým šlechtěním byly z kura domácího vytvořeny desítky čistokrevných plemen slepic. Křížením různých plemen a linií za účelem vyšlechtění slepic s maximální snůškou vajec vznikly tzv. nosné hybridy.

Holandské zakrslé kozičky

Kozy, působí jemnou stavbou  těla na rozdíl od kozy kamerunské, hlava je drobná a ušlechtilá. Oči jsou živé, jiskrné a růžky jemné,  vytáčivé vně s úzkými konci. Výška nad lopatkami, tzv. výška v kohoutku, je u koziček v průměru  50 cm, u kozlíků cca 55 cm. Přesto v rámci standardu se můžete setkat s kozičkou od 45 cm až do 60 cm u kozlíka. Poměr hrudníku a délky nožiček z celkové výšky v kohoutku je zhruba 1 : 1. Příliš krátké nohy nejsou znaky zakrslosti. Zakrslého vzrůstu tohoto plemena nebylo dosaženo tím, že se šlechtěním koziček jednoduše zkrátily nohy. Holandská zakrslá koza je vyváženou, příjemně působící zmenšeninou kozy, jakou ji máme všichni v povědomí. Srst s výjimkou zimních měsíců musí být krátká, přilehlá a nádherně lesklá. Občasným kartáčováním, které kozičky přímo milují, dosáhnete ještě výraznějšího efektu. Dožívají se 10 let a rodí 1–3 mláďata.

Chata na Špici na Benecku hodnocení