Zoo hřiště

Pro naše nejmenší návštěvníky máme vybudované dětské ZOO hřiště s mnoha atrakcemi a přítulnými zvířátky. Dětské hřiště se rozkládá na ploše 1000 m2 a svojí pestrostí uspokojí děti všech věkových kategorií. Nejpopulárnější jsou naše mini kozičky. Vaše ratolesti mohou trávit čas hrou nejen na různých prolézačkách, ale také krmením zvířátek pamlsky z našeho automatu.

Pro ubytované je vstup na ZOO hřiště ZDARMA.

Kur domácí

Na hřišti uvidíte všechna plemena kura domácího (Gallus gallus f. domestica, známého také pod častějším označením slepice) pocházejí pravděpodobně z kura bankivského (Gallus gallus). Tento lesní pták žije dodnes divoce v oblasti jihovýchodní Asie.  Zde také došlo k jeho zdomácnění. Již kolem roku 3 200 př. n. l. byl kur bankivský chován jako domácí slepice v Indii, v Číně o něm existují záznamy z doby 1400 let př. n. l a z Egypta z doby 1500 let př. n. l. Velmi brzy se kurové objevili na Krétě a v Řecku, je znám obraz kohouta na mincích již z doby 700 let př. n. l. Zprvu totiž zdomácnělé slepice chovali mniši v klášterech pro vejce a maso. Do Ameriky se kur domácí dostal již brzy po objevení tohoto světadílu. Podle všeho se však první zdomácnělá plemena kurů nechovala ani pro maso či vejce, ale spíše kvůli kohoutím zápasům. Kohoutí zápasy byly od pradávna velmi oblíbené u asijských národů a později s tato „móda“ dostala i do Evropy. Tento podivný „sport“ je v současné době zakázán ve všech západních zemích, někde se však provozuje ilegálně. V některých asijských zemích, například na Filipínách nebo v Indonésii, jsou však kohoutí zápasy běžnou součástí tamní kultury. Dlouhodobým šlechtěním byly z kura domácího vytvořeny desítky čistokrevných plemen slepic. Křížením různých plemen a linií za účelem vyšlechtění slepic s maximální snůškou vajec vznikly tzv. nosné hybridy.

Zakrslý králík

Na hřišti uvidíte zakrslého králíka je to forma králíka domácího, která byla vyšlechtěna ve Velké Británii. Všechna plemena zakrslých králíků jsou vzrůstem menší a hmotností nižší než ostatní domácí králíci. Ve většině případů jsou zakrslí králíci více choulostiví než běžná plemena (např. na nachlazení a onemocnění rýmou, která je u králíků velice závažným, až smrtelným onemocněním), a proto jsou určeni primárně k chovu ve vnitřních prostorách. Chov zakrslých králíků není užitkový (pro maso či srst), ale ryze zájmový. Při velmi dobrém chovu se může králík dožít 10 let. Průměrný věk dožití je pět až osm let. Prvním vyšlechtěným zakrslým králíkem bylo plemeno Hermelín. Z něho pak byla vyšlechtěna další plemena. Standardní zakrslý králík má hmotnost 1 až 1,5 kg. Zakrslí berani jsou mohutnější, váží 1,5 až 2 kg. V současnosti existuje velké množství plemen zakrslých králíků a v rámci plemen velké množství barevných rázů. V České republice patří mezi uznaná plemena Zakrslý hermelín, Zakrslý barevný, Zakrslý strakáč, Zakrslý rex, Zakrslý liščí, Zakrslý saténový a Zakrslý beran.

Holanské zakrslé kozičky

Na hřišti uvidíte kozy, působí jemnou stavbou  těla na rozdíl od kozy kamerunské, hlava je drobná a ušlechtilá. Oči jsou živé, jiskrné a růžky jemné,  vytáčivé vně s úzkými konci. Výška nad lopatkami, tzv. výška v kohoutku, je u koziček v průměru  50 cm, u kozlíků cca 55cm. Přesto v rámci standardu se můžete setkat s kozičkou od 45 cm až do 60 cm u kozlíka a vše je v pořádku. Poměr hrudníku a délky nožiček z celkové výšky v kohoutku je zhruba 1 : v1. Příliš krátké nohy nejsou znaky zakrslosti. Zakrslého vzrůstu tohoto plemena nebylo dosaženo tím, že se šlechtěním koziček jednoduše zkrátily nohy. Holandská zakrslá koza je vyváženou, příjemně působící zmenšeninou kozy, jakou ji máme všichni v povědomí. Srst, s výjimkou zimních měsíců, musí být krátká, přilehlá a nádherně lesklá. Občasným kartáčováním, které kozičky přímo milují, dosáhnete ještě výraznějšího efektu. Dožití: 10 let Rodí: 1–3 mláďata Potrava: býložravec 

Göttingenské zakrslé prase 

Göttingenské zakrslé prase dosahuje v dospělosti hmotnost od 35 do 90 kilogramů a na hřišti ho určitě nepřehlédnete. Průměr je spíše na spodní hranici kolem 40 kilogramů. Nad 50 kilogramů už se jedná spíše o křížence. Optimální výška má být 35-38 centimetrů. V domácích chovech se nedbá tolik na velikost göttingenských miniprasátek a ty pak bývají i podstatně větší. Göttingenské zakrslé prase bylo vyšlechtěno v 60. letech minulého století na univerzitě v německém Göttingenu z minnesotských zakrslých prasat, vietnamských prasat a německého landrase. V současnosti je nejrozšířenějším plemenem využívaném k lékařskému výzkumu. Chová se v bílé barvě. Potravu göttingenských miniprasátek tvoří z 95 % rostlinná potrava. Zbytek mohou tvořit třeba i granule pro psy, které zajistí všechny potřebné živiny a vitamíny. Nebo granule pro králíky bez léku, šrot, kukuřice, zelenina, směsi a granule pro prasátka. Ovšem samozřejmě s rozumem. Pokud zajistíte prasátkům správné vitamíny např. Konvit NEO, Plastin atd., máte jistotu, že dostanou všechny vitamíny potřebné pro správný růst a zdravý život a můžete psí granule vynechat. Nebo nechat pouze jako pamlsek. Nedávejte prasátku mléko. Výjimkou jsou kojící prasnice, ale těm lze dávat vyvážené směsi, vyrobené přímo pro kojící prasnice. Pozor na nedostatek vápníku u březích a kojících prasnic. Göttingenské zakrslé prase je také možné vodit na kšírkách pro psy. Velmi snadno si na to zvyknou a potom se s nimi můžete vypravit i na procházku bez obav, že je už neuvidíte. Po ochočení už si vás prasátko hlídá, abyste mu neutekli vy, a nevzdaluje se od vás na více než 20 m. Göttingenská miniprasátka jsou otužilá a na nemoci netrpí. Je jen potřeba jim v zimním období zajistit zateplenou boudu vystlanou slámou ve vysoké vrstvě a malým selátkům do 4 měsíců přisvěcovat infralampou, nebo je nechat někde v teple, pokud jsou o samotě a nemají se o koho ohřát. V zimním období při chovu venku stoupá energetická spotřeba krmiv o 100% na to je potřeba myslet. Jak prase vyhubne, většinou už mu není pomoci. Goettingen Miniature Pig Původ: Německo Kohoutková výška: 35–38 cm Hmotnost: až 35 kg.

Oslík 

Osel domácí je naším mazlíčkem. 

Chata na Špici na Benecku hodnocení